Mit tud a helyi vállalkozásokat segítő győri kompetenciaközpont?
Mintegy 250 négyzetméter alapterületű műhelyt építenek, amelyet igény esetén két részre is el lehet osztani. Így a jelenlegi 26-ról 28-ra nőhet az ott letelepedő vállalkozások száma. Jelenleg minden iroda és műhely foglalt. A vállalkozások átlagosan négy évet töltenek a központban, mielőtt saját telephelyet alakítanak ki
Elkészül jövő év elejére a Technonet projekt Győrben, amely kompetenciaközpontként elsősorban helyi, induló vállalkozásokat segít szolgáltatásaival - mondta a megyeszékhely alpolgármestere csütörtökön Győrben, sajtótájékoztatón.
Fekete Dávid emlékeztetett: a Technonet Technológia Kompetencia Központ kialakítását 2010-ben kezdték el 530 millió forintból, amelyet 400 millió forinttal támogatott az Európai Unió.
Hangsúlyozta: a városvezetés eltökélt a tekintetben, hogy a vállalkozások számára új szinergiákat teremtsen, amelyek hozzájárulnak az eredményességükhöz. A korábbi fejlesztések, így az ipari park bővítése és infrastrukturális fejlesztése is ezt a célt szolgálják, hasonlóképpen a központ fejlesztésének idén szeptemberben elkezdődött harmadik, befejező szakasza.
Budavári László, a központot üzemelő Innonet Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója ismertette, hogy a fejlesztés harmadik üteme keretében mintegy 250 négyzetméter alapterületű műhelyt építenek, amelyet igény esetén két részre is el lehet osztani. Így a jelenlegi 26-ról 28-ra nőhet az ott letelepedő vállalkozások száma.
Jelenleg minden iroda és műhely foglalt. A vállalkozások átlagosan négy évet töltenek a központban, mielőtt saját telephelyet alakítanak ki - jelezte az ügyvezető igazgató.
Elmondta, hogy a projektet folytatni szeretnék, a 2014-2020-as európai uniós fejlesztési ciklusban egyebek között lézervágót és festőkabint vásárolnának, a bővítésekkel szeretnék mélyíteni az együttműködést a tudomány és a gazdaság között. A kompetenciaközpont legfontosabb feladata, hogy elősegítse a kis- és közepes vállalkozásokat az új tudáshoz, technológiához való hozzáférésben - tette hozzá.
Jelezte: az elmúlt években kutatásfejlesztésre a bruttó hazai termékhez viszonyított ráfordítás 0,3 százalék volt Győrben, 0,5 százalék a megyében, az országban pedig 1 százalék, jelentősen elmarad az európai uniós 3 százalékos aránytól.
Az Innonet Nonprofit Kft. tulajdonosa Győr önkormányzata, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, az Universitas-Győr Alapítvány és a Magyar Innovációs Szövetség.
Vissza az előző oldalra