Magyar startup esettanulmányok - fantasyjáték
Cégvezetés 2016-09-12
NyomtatásCímkék: startup
A fantasyjátékok lényege, hogy a résztvevők a kedvenc játékosaikból virtuális csapatot állítanak össze, akik a valós teljesítményük alapján érnek el eredményt az összeállítójuknak. Ennek felgyorsított változata a daily fantasy játék, amely nem egész szezonon át, hanem csak egy-két napig tartó játék. A cégben a befektetési alapok is nagy fantáziát látnak.
A játékfejlesztő cég Magyarországon 10 főállású alkalmazottat foglalkoztat, de jelenleg csak Európán kívüli piacokon van jelen. Brazíliában már piacvezetőnek számítanak, ezért Argentína és Kolumbia után - Venezuelát kivéve - a többi dél-amerikai államban is elindítják játékukat, miközben New Yorkban és a Szilícium-völgyben, továbbá Londonban is rendelkeznek már képviselettel. A következő, még az idén megcélzott terület Egyiptom, majd a Szaharától délre eső 13 afrikai állam.
Varga Tamás nem titkolja: agresszív terjeszkedési politikájukkal cégük már most is az első globális résztvevőnek számít a fantasysportok játékpiacán, ugyanis az egyesült államokbeli két konkurensük nem merészkedik angol nyelvterületen kívülre. Pár hónapja létrehozott amerikai leányvállalatuk után ezért is alapítottak a múlt hónapban új céget Máltán, ahol kormányzati átvilágítás után az egész világra kiterjedő jogi igazolást szerezhetnek játékaikra.
A cégben a befektetési alapok is nagy fantáziát látnak, legutóbb a Valor Capital Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. által vezetett befektetői csoport tőkésítette fel 1,4 millió dollárral a céget. Varga Tamás azt is elmondta: a fejlesztések és a terjeszkedés miatt vélhetően még jó ideig veszteséges Statzup azért tud sikeresen befektetői tőkéhez jutni, mert a cég dinamikusan növekvő értéke számít számos befektetőnek.