Magyar cégtörténetek - a barcsi Seres Kft.
A társaság jó példája azoknak a családi vállalkozásoknak, amelyekre a magyar gazdaságot építeni szeretnék. Ezek azok a vállalkozások, amelyek mindenki másnál jobban törődnek a munkavállalókkal, felelősséget vállalnak értük, adott esetben kritikus időszakokban is megtartják őket
Felületkezelő üzemet építtet a kommunális gépjárművek felépítményeit gyártó Seres Kft. Barcson, a mintegy 434 millió forintos beruházás alapkövét kedden rakták le a cég telephelyén.
Rákossy Balázs, európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár az eseményen elmondta: kormányzati cél, hogy a vidéki városok minél életképesebbek legyenek, azokban minél több, az itt élőknek munkát, kenyeret adó, versenyképes, a munkaerő képzésére is gondot fordító vállalkozás működjön.
A Seres Kft.-ről szólva megjegyezte, a társaság jó példája azoknak a családi vállalkozásoknak, amelyekre a magyar gazdaságot építeni szeretnék, biztonságot adnak a társadalom felépítéséhez, nyugodt körülmények közötti működéséhez.
Ezek azok a vállalkozások, amelyek mindenki másnál jobban törődnek a munkavállalókkal, felelősséget vállalnak értük, adott esetben kritikus időszakokban is megtartják őket - jegyezte meg.
Az államtitkár szerint bővíteni kell a helyben való boldogulás lehetőségeit, hogy mindenki, a gyermekek és az unokák is megtalálják a boldogságukat ott, ahol születtek.
Hozzátette, ehhez az alázattal, hittel és bátorsággal dolgozó vállalkozók mellett nélkülözhetetlen az őket bátorító befogadó közeg, de szükség van a problémák megoldását szívükön viselő önkormányzati vezetőkre, valamint a hitelezők, pénzintézetek kockázatvállalására is.
Seres László, a Seres Kft. tulajdonos-ügyvezetője elmondta, hogy a 28 éve működő vállalkozás a mostani beruházással fennállása legnagyobb fejlesztése előtt áll.
Kiemelte, a beruházást fele részben európai uniós, illetve belföldi forrásból származó támogatásból valósítják meg a tervek szerint 2019 tavaszára, de reményeik szerint már ez év végére felépül a 800 négyzetméteres üzemük, ahol félkész- és késztermékeik felületének kezelését, érdesítését, festését, magas hőfokú szárítását végezik majd. Emellett a jelenlegi csarnokukban CNC-vezérelt, nagyteljesítményű szerszámgépeket helyeznek üzembe.
Seres László beszámolt arról, hogy a 85 embert foglalkoztató vállalkozás termékeinek 15-20 százalékát exportálja, elsősorban Ausztriába, Csehországba és Bulgáriába. A társaság árbevétele 2015-ben 3,2 milliárd forint volt, 2016-ban és 2017-ben ennek a harmada, amit az ügyvezető a kommunális gépjárművek gyártásával összefüggően kiírt kevesebb közbeszerzéssel indokolt.
Hozzátette, ez idén változott, ráadásul a cég a gépjármű-felépítmények gyártása mellett más, a profiljába illő fémipari munkákra is szerződött.
Vissza az előző oldalra