Indul a vállalkozások megerősödését segítő Modern Mintaüzemek program
Cégvezetés 2021-05-12
NyomtatásA programban a kkv-k tevékenységi körük, földrajzi elhelyezkedésük szerint kiválaszthatják a számukra érdekes technológiát, majd időpontfoglalással ellátogathatnak a kiválasztott üzembe, ahol az alkalmazott módszereket eredeti működési környezetben tekinthetik meg, és szakértőktől kaphatnak választ kérdéseikre.
Elmondta, a programban a kkv-k tevékenységi körük, földrajzi elhelyezkedésük szerint kiválaszthatják a számukra érdekes technológiát, majd időpontfoglalással ellátogathatnak a kiválasztott üzembe, ahol az alkalmazott módszereket eredeti működési környezetben tekinthetik meg, és szakértőktől kaphatnak választ kérdéseikre.
Az ITM államtitkára rámutatott arra, hogy a 2008-as válság idején nem volt olyan lehetőségük a vállalkozásoknak, mint a mostani újraindításban. A gazdaságvédelmi intézkedéseknek köszönhetően már eddig is több mint 1 millió munkahelyet védtek, erősítettek meg, az oltásnak köszönhetően pedig Magyarország féléves előnyben van más európai országokhoz képest.
Az újraindítás részeként a Modern Mintaüzem program abban segít, hogy a vállalkozók élni tudjanak a digitalizációval, a modern technológiákban rejlő lehetőségekkel - tette hozzá.
György László kitért arra, hogy a jövő technológiáját, módszereit alkalmazó vállalkozások szívesen megmutatják tudásukat. Jelenleg 31 üzem van a programban, de számuk folyamatosan bővül. Nyolc üzem már látogatható, és újabb 8-cal kötik meg az erről szóló szerződést hamarosan.
Az államtitkár szólt arról is, hogy a vali.hu honlapon az ország térképén elhelyezték a modern mintagyárakat, mintaüzemeket és mintaműhelyeket. A mintagyárak 250 főnél több munkavállalót foglalkoztatnak, és a legmagasabb szinten alkalmazzák a jövő technológiáit, a mintaüzemek mikro, kis- és közepes vállalkozásoké, a mintaműhelyekben a jövő technológiájának implementációját segítő vállalkozások mutatják meg tudásukat.
György László hangsúlyozta, a mintaüzemekbe látogató vállalkozók képesek lesznek vetélytársaiknál jobban működni. A cél az, hogy Magyarországon tanuljanak a vállalkozások egymástól, a magyar vállalkozások felkészültebbek legyenek, mint nemzetközi vetélytársaik - tette hozzá.