Így zajlik a vesztegetés a felszámolási eljárásban - esettanulmány
Címkék: vesztegetés, felszámolás
Az adós gazdasági társaság egyes ingatlanjainak és egyéb vagyontárgyainak megvásárlása iránt érdeklődött egy cég, amelynek képviselője kapcsolatba került a vádlottal. Többször is találkoztak, hogy egyeztessenek a vagyontárgyak megvásárlásának feltételeiről. Az egyik ilyen találkozón a vádlott felajánlotta: kétszázezer euróért (több mint hatvanmillió forintért) elintézi, hogy a nyilvános pályázaton a férfi által képviselt cég ingatlanvásárlásra benyújtott ajánlata nyerjen.
Az adós gazdasági társaság egyes ingatlanjainak és egyéb vagyontárgyainak megvásárlása iránt érdeklődött egy cég, amelynek képviselője kapcsolatba került a vádlottal. Többször is találkoztak, hogy egyeztessenek a vagyontárgyak megvásárlásának feltételeiről.
Az egyik ilyen találkozón a vádlott felajánlotta: kétszázezer euróért (több mint hatvanmillió forintért) elintézi, hogy a nyilvános pályázaton a férfi által képviselt cég ingatlanvásárlásra benyújtott ajánlata nyerjen. A cég képviselője ezt visszautasította. A pályázati eljárást - megfelelő ajánlat hiányában - eredménytelennek nyilvánították.
A felszámolócég 2012 februárjában újabb nyilvános pályázatot írt ki, ezért a vádlott ismét találkozott a pályázó cég képviselőjével. A férfi azonban ekkorra már ismertette a rendőrökkel a vádlott korábbi korrupciós ajánlatát, és az újabb megbeszélésről is beszámolt nekik.
A 2012. márciusi találkozón a vádlott megismételte korábbi ajánlatát, amelyet a cég képviselője - a rendőrökkel együttműködve - elfogadott. A végül százezer euróra csökkenő vesztegetési pénzt azonban már nem utalták át, a cég képviselőjének feljelentésére a vádlott ellen büntetőeljárás indult.
A Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség a férfit gazdálkodó szervezet tagja által elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolja - olvasható a közleményben.