Hogyan szabaduljunk meg az adócsalástól? -és további írások az Ügyvezetők lapja szeptemberi számában
Cégvezetés 2017-09-11
NyomtatásA pénzmosás elleni kötelezettségekről • Változásfigyelő • Hogyan szabaduljunk meg az adócsalástól? 2. rész • MBAC, céges dopping – legálisan • A munkatársak megtartásának titka és a Google módszere • A vezetői hatékonyság titka • Támogatás, szponzorálás, mecenatúra • Útmutató a „készlet erejéig” típusú reklámokhoz • Uniós forrásokból fejlesztenének a kisvállalkozások • A képernyő előtti munkavégzés szabályairól • Mi mindenre használhatók a transzferárak? – Esettanulmány • Októbertől a NAV rálát az eddig eltitkolt külföldi bankszámlák egyenlegére is • Indulhat a roham az online számlabekötésben • Hogyan előzheti meg a vállalat az adóvégrehajtást? • Ügyvezetők vád alatt - Építési vállalkozó csődbűntette • Így ne vezessen céget! Az Ügyvezetők lapja előfizetése minden cégben elszámolható költség! Előfizetés 12 hónapra 25.200,-Ft - info@cegmenedzseles.hu
• Változásfigyelő
Új sláger a foglalkoztatásban: a nyugdíjas szövetkezet • Július 1-től csak vizsgázott energetikai szakreferens vehető igénybe • Díjmentessé váltak a közműcsatlakozások a kkv-knak július 1-jétől • Szabadon választhatóvá válnak az áram- és víziközmű-csatlakozási munkák kivitelezői • Be kell jelenteni a villanyszerelési és vízközmű-bekötési tevékenységet szeptembertől • Támogatás az ételautomatásoknak
Sok hazai KKV szenved attól, hogy belesodródott egy adócsalási kényszerbe és fogalma sincs róla, hogyan tudná azt abbahagyni. A cikksorozat első részében megismerhettük, mekkora is az adócsalás pontos mértéke, illetve megismertük saját vállalkozásunk belső szerkezetét. Ebben a cikkben a célok kitűzéséről, a rendelkezésre álló eszközök számba vételről, valamint a tartalékok felméréséről lesz szó.
Az ingatlanok, a gépek, a halmozódó nyersanyagok mit sem érnek az ezeket a piac körforgásába állítani képes üzleti gondolat nélkül. Az igazán sikeres, élre törő vállalatvezetők, döntéshozók ezt már régen felismerték és keresik azokat a megoldásokat, amelyek plusz üzleti tudást, több szakértelmet áramoltathatnak az általuk irányított gazdasági szervezetekbe. Az üzleti akceleráció mestere [MBAC)] szerepe az üzletemberek életében üzletük fejlesztése tanácsadással, bátorítással és támogatással. Kis-, és közepes méretű vállalkozások tulajdonosait segítik értékesítési, marketing, menedzsment, csapatépítés és sok más területen.
Mi mindent tesz a Google, hogy megtartsa a jó szakembereket? Szerzőnk leírja, mit tapasztalt a Google dublini központjában tett látogatásán.
A hatékonyságnak van egy hármas kritériuma, a felsorolásnál pedig a sorrend is számít, nemcsak az egyes tényezők megléte. Konkrétan: 1. CÉL(OK) 2. ESZKÖZÖK 3. KOMPETENCIA.
Magyarország 2008 óta GDP-jének egyre nagyobb arányát fordította kutatás-fejlesztési és innovációs (k+f+i) tevékenységekre, ugyanakkor európai összehasonlításban a k+f+i folyamatok eredményessége a költések ellenére is stagnál
Az interneten legjobban értékesíthető termékek listájának első három helyét idén az erotikus segédeszközök, a gyógyszerek, vitaminok, táplálékkiegészítők, valamint a mobiltelefonok és tartozékaik foglalták el.
A GVH szerint nem fogyhat el a hirdetett akciós termék már a többnapos vagy többhetes promóciós időszak legelején.
A kisebb cégek körében nagyon kedvező az uniós támogatások megítélése, a mikrovállalatok több mint háromnegyede, és a kisvállalatoknak is több mint kétharmada szerint a források hozzájárultak a cég sikeréhez.
Az írásból megtudhatja, a jogszabály miként óvja látásunkat. És azt is, mindehhez mit kell a munkáltatóknak betartaniuk a munka megszervezése során.
Összegző elemzés a munkaügyi és munkavédelmi elmarasztalásokról és azok gazdasági hátteréről. Öt ellenőrzés – négy szabálytalanság. A járási hivatalokhoz került a munkavédelem ellenőrzése
A transzferárazáshoz mindenki másként viszonyul: egyesekben magas kockázatai miatt félelmet kelt, mások a dokumentációs kötelezettségtől lesznek libabőrösek, és vannak olyanok is, akik a lehetőségeket látják benne. Én önmagamat az utóbbiak közé sorolom.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) rálát az eddig eltitkolt külföldi bankszámlák egyenlegére is, októbertől 59, jövőre várhatóan több mint 70 országból érkezhet információ a magyar számlatulajdonosokról a NAV-hoz
Az EY várakozása szerint a hazai vállalatok döntő többsége a következő félév során kezdheti meg a felkészülést az online számlabekötésre. Érdemes időben lépni, mert aki elmulasztja a 2018. júliusi 1-i határidőt, annak akár számlánként kell majd büntetést fizetnie.
A cégek érdeke is az esedékes adófizetések teljesítése, vagy ha erre egy akut pénzügyi probléma miatt nincs mód akkor, a végrehajtási eljárás hatékony megelőzése. Erre fizetési könnyítés kérésével van lehetőségük a társaságoknak, a fő szempont az időzítés!
Januártól a megbízható minősítéshez a vállalkozás adóteljesítményének pozitívnak kell lennie, így az "alvó cégek" fennakadnak a rostán. További változás, hogy idén már a jövedéki bírság adóteljesítményhez viszonyított arányát is vizsgálnia kell a NAV-nak és 5 év helyett 4 évre visszamenőleg figyeli a NAV, hogy a vállalkozással szemben volt-e végrehajtás
• Kartellek a közbeszerzésben – és az ellenük való fellépés
A közbeszerzések sajnos gyakran célpontjai kartelleknek. Az a legtöbbek számára egyértelmű, hogy mekkora kárt tud okozni, ha jogsértő módon befolyásolják egy közbeszerzés eredményét. Ezért a hatóságok és a jogalkotó az utóbbi időben több lépést is tettek annak érdekében, hogy az ilyen eseteket visszaszorítsák.
A cégbíróság hivatalból törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményez azok ellen a cégek ellen, akik elmulasztották kötelezettségüket. Ennek lefolytatása után a céget megszűntnek nyilvánítják és elrendelik a kényszertörlését.
A vállalkozás azt is kikötötte, hogy ha a fogyasztó nem fizeti ki a teljes vételárat, akkor a befizetett vételárrészlet foglalónak minősül és nem jár vissza a fogyasztónak, ezen felül még 25 százalék kötbér megfizetésére is köteles a vásárló. Ezzel tisztességtelenül próbálta korlátozni a fogyasztók indoklás nélküli elállási jogát a vásárlástól
Az ügyvezető 2003 decemberétől 2011 februárjáig irányított egy céget és egy másik vállalkozásnak is vezetője volt. 2009. december 17-én - az érintett kft. fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetében - a cég képviseletében mintegy 43 millió forint értékű tárgyi eszközt értékesített a másik vállalkozásnak. A vevő cég a vételárat nem fizette meg. A színlelt szerződéssel a vádlott a vállalkozás vagyonát akarta csökkenteni, így meghiúsítva a hitelezői követelések kielégítését. A büntetés első fokon öt és fél év börtön.
A cég vezetője a vállalkozás tevékenysége során számla nélkül szerezte be az általa értékesített termékeket. A termékek eredetét a másik két vádlott által kiállított, valótlan tartalmú számlákkal fedte le. A fiktív számlákat feltüntette a könyvelésében, hogy így csökkentse a költségvetésbe befizetendő általános forgalmi adót. Vádemelés folyamatban…
Pályázat kkv-knak munkahelyteremtésre • Kik nyertek fejlesztésekre a GINOP-ban?