Felhívás Magyarország vendéglőseihez! Kapcsoljátok ki a zenét!
Cégvezetés 2019-03-18
NyomtatásEgy munkahelyen ugyanez a helyzet. Ne szórd szét a figyelmedet valami állandó háttérzenével! Ha az irodistáidnál folyamatosan szól a zene a szobájukban, biztos lehetsz benne, hogy szétszóródik a figyelmük tőle. Valamint estére sokkal jobban elfáradnak.
Most nézem, hogy ez aztán egy drámaian nagyképű tárgysor lett. De remélem, hogy hatásos. Mert olyan jó lenne, ha tényleg eljutna Magyarország vendéglőseihez.
Na jó! Elég, ha legalább azokhoz a vendéglősökhöz jut el, akiknek a vendéglőibe mi szoktunk járni életem párjával, Évivel.
Na de miről van szó?
Hát arról, hogy ‒ valami számomra rejtélyes oknál fogva ‒ Magyarországon úgy gondolják a vendéglősök, hogy egy étteremben éjjel-nappal szólnia kell valami zenének:
■ a Rádió 1-nek.
■ a vendéglős kedvenc énekesének.
■ az aktuális X-Faktor győztes lemezének.
■ a tök mindegy bárminek, csak nehogy csönd és nyugalom legyen abban az étteremben.
Szerintem a vendéglősök gyerekkorunkban eredetileg DJ-k akartak lenni. Aztán sosem valósult meg ez az álmuk. És így utólag próbálják kiélni az elmaradt vágyaikat a szerencsétlen vendégeiken.
Mi Évivel szeretünk hétvégente vendéglőkbe járni. Hétközben ‒ és néha még hétvégén is ‒ elég hajtós az életünk. Jól esik beülni nyugodtan beszélgetve kajálni egy jó helyre.
Ahol csend és nyugalom van!
A múlt hétvégén beültünk egy tök jó étterembe Hévízen. Nagyon jó volt a kaja. Szép volt a vendéglő. Kifejezetten jó volt a személyzet.
És közben szólta Rádió 1!
Minek?
Kérdeztük a pincér hölgyet, hogy ki lehetne-e kapcsolni. Mondta, hogy a főnök kifejezetten megtiltotta. És hogy ő is jobban örülne, ha nem kellene egész nap ezt hallgatnia.
Azért jó fej volt, mert szinte teljesen lehalkította. Mi meg egy jót tudtunk beszélgetni Évivel.
Tudod, a művészet kommunikáció. Egy jó zene, az művészet. Ezért aztán kommunikál. Oda kell rá figyelni. Így hát, amikor a háttérben szól egy zene, közben pedig valaki beszél hozzám, akkor az olyan, mintha egyszerre ketten beszélnének hozzám.
Őrület!
Ráadásul miből gondolja zenekedvelő vendéglős barátunk, hogy éppen az ő zenei stílusa tetszik a vendégeinek? Arról nem is beszélve, hogy még plusz pénzébe is kerül a dolog, hiszen nem kevés jogdíjat is kell fizetnie ezért az Artisjus-nak.
A legjobb az, amikor halkan szól valami mai, drogos, Tu-tu-tu-tu, Tu-tu-tu-tu, Dumm-Dumm-Bumm zene a háttérben. És olyan halk, hogy csak az alap durranások hallatszanak.
Ettől olyan az egész, mintha a szomszéd helységben valaki ütemesen verné a falat. Szerintem ez terrorizmus a vendégekkel szemben.
Ha fél órát ülsz egy ilyen helyen, tuti, hogy teljesen lefáradva mész el onnan.
A legaranyosabb az, ha netán egy plázában ülsz be egy vendéglőbe. Mivel ott egyszerre két zenét fogsz hallgatni:
■ Egyrészt szól kintről a plázából valami élvezhetetlen tuc-tuc zene.
■ Másrészt zörög valami szintén élvezhetetlen tuc-tuc zene bent a vendéglőben is.
Na, ez aztán a teljes zenei kavalkád!
Ez gyakorlatilag ugyanolyan „bűnténynek” számít az én szememben, mintha valaki az utcán folyamatosan szemetelne. Biztos vagyok benne, hogy az ilyen helyen dolgozó pincérek estére halálosan elfáradnak.
Egy munkahelyen ugyanez a helyzet. Ha az irodistáidnál folyamatosan szól a zene a szobájukban, biztos lehetsz benne, hogy szétszóródik a figyelmük tőle. Valamint estére sokkal jobban elfáradnak.
Ne engedd!
Drága Magyar Vendéglősök!
Tisztelettel kérlek Benneteket, kapcsoljátok ki a zenét a vendéglőitekben! Hadd ebédeljek egy kis nyugalomban életem párjával, Évivel.
Ne szórd szét a figyelmedet valami állandó háttérzenével! És juttasd el ezt a felhívásomat Magyarország vendéglőseihez!
Az Erő legyen Veled!
Piroska Gyula
A cégvezetők barátja
Hogy ne érezze magát
egyedül a cégvezető
www.seminarconsulting.hu