Előzetes a Cégmenedzselés októberi számából
Változásfigyelő * Miért nem szeretik a tanácsadókat? * Ami nem mérhető, nem fejleszthető! * Táncoló primadonnák a cégben * Akkor miénk az ERP rendszer, ha mi kontrolláljuk a bevezetést * Miért vásárolnak Vállalatirányítási Rendszert a magyar cégek? * Személyes tárgyalás és aktív figyelés * Innováció a kis- és közepes vállalkozások hitelfinanszírozásában * Személyes tárgyalás és aktív figyelés * Aktuális pályázati információk * Költségelszámolás a vállalkozásban * Tagi felelősség cég vagy részesedés eladásánál * Mit is jelent a kötetlen munkarend? Akkor dolgozok, amikor akarok? * Külföldi munkavégzés - Fizessen elő a Cégmenedzselésre októbertől decemberig - 8.505,-Ft-ért. Előfizetés: info@cegmenedzseles.hu
VÁLTOZÁSFIGYELŐ
Változások az adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás szabályaiban * Új vámszabályok a vámcsalások ellen * Módosítani kell a diák munkavállalók szerződéseit * Változások az ital- és ételautomaták piacán * Életbe lépett az USÁ-val kötött szociális biztonsági egyezmény
MIÉRT NEM SZERETIK A TANÁCSADÓKAT?
Magyarországon még mindig gyanakodva tekintenek a tanácsadókra. Gyakran félnek tőlük. Mások meg kimondottan utálják őket. Cikkünkben annak járunk utána, mi is az igazság ezzel kapcsolatban.
AMI NEM MÉRHETŐ, NEM FEJLESZTHETŐ!
Az igazán sikeres cégvezetők jól tudják, hogy a stratégiai célok megvalósításához nélkülözhetetlen a szervezeti célok lebontása mérföldkövekre, egészen addig a szintig, ahol minden egyes dolgozó teljesítményértékelése mérhetően összefüggésbe hozható a kitűzött céges célokkal.
TÁNCOLÓ PRIMADONNÁK A CÉGBEN
Ne csak az árbevétellel számoljunk, a költségeket is nézzük meg.
AKKOR MIÉNK AZ ERP RENDSZER, HA MI KONTROLLÁLJUK A BEVEZETÉST
Ebben a cikkben az ERP projekt bevezetési fázisairól fogunk beszélni, és arról, miért fontos, hogy ügyfélként mi kontrolláljuk azt.
MIÉRT VÁSÁROLNAK VÁLLALATIRÁNYÍTÁSI RENDSZERT A MAGYAR CÉGEK?
Esettanulmányunkban bemutatjuk, kinek miért érte meg Vállalatirányítási Rendszert bevezetni.
A MÉRÉS SZEREPE A VÁLLALKOZÁSFEJLESZTÉSBEN
Ha vállalkozóként elakadtunk, ha tanácstalanok vagyunk, ha nem tudjuk, hogyan, merre tovább, a biztos és tévedhetetlen válasz az, hogy: mérni. Többet.
SZEMÉLYES TÁRGYALÁS ÉS AKTÍV FIGYELÉS
Az üzleti életben az egyik legfontosabb és gyakori helyzet a személyes megbeszélések, tárgyalások köre. Ilyen helyzetben lehet a legjobban elintézni, tisztázni dolgokat, feladatokat, hiszen minden érzékszervünkkel részt vehetünk a megbeszélésen, és mindenféle módon, azonnal reagálhatunk is. A tárgyalások ennek ellenére nem mindig sikeresek. A siker alatt is most nem azt értjük, hogy jó eredménnyel zárulnak, hanem, hogy a felek egyáltalán pontosan megértik egymást. A meg nem értésnek, vagy félreértésnek többféle oka lehet, ezek közül a jelen cikk csak egyet, az aktív figyelést emeli ki, mivel véleményünk szerint ez a siker egyik kulcsa.
„FORRÁSFELSZÍVÓ KÉPESSÉG: MI FÁN TEREM?”
Innováció a kis- és közepes vállalkozások hitelfinanszírozásában. Business coachinggal a kkv-k forrásfelszívó képessége növelhető! Körkérdés üzleti coachokhoz.
AKTUÁLIS PÁLYÁZATI INFORMÁCIÓK
NGM: beszállítói tevékenységet támogató uniós pályázat jelent meg * NFM: idén ősszel újabb informatikai pályázat jelenik meg a vállalkozásoknak * MFB: megkezdődött a nulla százalékos kamatú uniós hitel folyósítása * Pályázatot írtak ki a nem mezőgazdasági tevékenységek indításának támogatására a Vidékfejlesztési programban 13,85 milliárd forint keretre * Lendületet kapnak a vállalkozások innovációs programjai
KÖLTSÉGELSZÁMOLÁS A VÁLLALKOZÁSBAN
Az alábbiakban egy leltárt készítünk a cégben elszámolható költségtételekről, és ez elszámolás feltételeiről – útmutató adva a vállalkozóknak a lehetőségekről és a korlátokról.
TAGI FELELŐSSÉG CÉG VAGY RÉSZESEDÉS ELADÁSÁNÁL
Az adótartozással eladott cégek tulajdonosait az adóhatóság kötelezheti a céget terhelő adó megfizetésére.
MIT IS JELENT A KÖTETLEN MUNKAREND? AKKOR DOLGOZOK, AMIKOR AKAROK?
A munka törvénykönyve( Mt.) főszabályként a munkaidő-beosztás jogát a munkáltatóhoz delegálja, meghatározott feltételek megvalósulása esetén lehetővé teszi viszont azt is, hogy a munkáltató a munkaidő-beosztással kapcsolatos rendelkezési jogát korlátozza és a munkaidő-beosztás jogát részben vagy egészben a munkavállaló részére átadja. Ez utóbbi esetben beszélünk kötetlen munkarendről.
A KÜLFÖLDI MUNKAVÉGZÉS MUNKAJOGI TUDNIVALÓI
Magyarország határain túlra két munkajogi konstrukció keretében kerülhet a hazai munkáltatónál alkalmazásban álló munkavállaló. Egyrészt a munkaszerződése alapján dolgozhat külföldön, másrészt munkáltatói utasításra, a munkaszerződéstől eltérő helyen is sor kerülhet foglalkoztatására. Ez utóbbi formát már csak köznyelvünk hívja kiküldetésnek.
Vissza az előző oldalra