A Cégmenedzselés márciusi számának tartalmából

Forrás: Cégmenedzselés

A kettős könyvelés veszélyeiről * Változások a gépkezelői szakképesítéseknél * Középvállalati szervezettségi minimum I. * Vállalkozz hatékonyan! * Hogyan legyen gazdagabb * Le is vezethet út, és fel is vezethet út! * Elemezzük a konkurenseket * 8+1 szempont hírlevél rendszer választáshoz * A kockázatos hírlevél marketing * Kontrolling: elszámoltatás vagy támogatás? Hogyan rakjuk le cégünkben a kontrolling rendszer alapjait? * Hogyan olvassunk főkönyvi kivonatot? * Mit és hogyan lehet levonni a munkavállaló munkabéréből? * Amit az új közbeszerzési törvényről tudni érdemes! 2. rész. Cégmenedzselés előfizetési díj 2016. 03-12. hónapra: 28.350,-Ft . Előfizetés: info@cegmenedzseles.hu

Tekintse meg  márciusi számunk gazdag tartalomjegyzékét: A kettős könyvelés veszélyeiről *  Változások a gépkezelői szakképesítéseknél * Középvállalati szervezettségi minimum I.  * Vállalkozz hatékonyan! * Hogyan legyen gazdagabb * Le is vezethet út, és fel is vezethet út! * Elemezzük a konkurenseket * 8+1 szempont hírlevél rendszer választáshoz *  A kockázatos hírlevél marketing * Kontrolling: elszámoltatás vagy támogatás? Hogyan rakjuk le cégünkben a kontrolling rendszer alapjait? * Hogyan olvassunk főkönyvi kivonatot? * Mit és hogyan lehet levonni a munkavállaló munkabéréből? * Amit az új közbeszerzési törvényről tudni érdemes!  2. rész. Cégmenedzselés előfizetési díj 2016. 03-12. hónapra: 28.350,-Ft . Előfizetésinfo@cegmenedzseles.hu

A KETTŐS KÖNYVELÉS VESZÉLYEIRŐL
 
Nem a számviteli törvény szerinti kettős könyvelésről szól  értekezésem, hanem a könyvelés „hivatalosra” és  „nem hivatalosra” kettőzéséről, és ennek veszélyeiről. 
 
VÁLTOZÁSOK A GÉPKEZELŐI SZAKKÉPESÍTÉSEKNÉL
 
Írásunkban a gépkezelői szakképesítéseknél bekövetkezett változásokra hívjuk fel a figyelmet. 
 
KÖZÉPVÁLLALATI SZERVEZETTSÉGI MINIMUM I. 
 
Mostanában sok szó esik arról, hogy a magyar középvállalatok (50-250 fő) szervezetlenek, nem versenyképesek, képtelenek beilleszkedni az európai munkamegosztásba. A cikksorozat ismerteti azt a szervezettségi minimumot, amely az európai versenyképességhez szükséges.
 
VÁLLALKOZZ HATÉKONYAN! 
 
A cégem minőségét nem én határozom meg, nem is a munkatársak, nem is a termékünk minősége és nem az üzlethelyiségünk, vagy a teherautónk kinézete. A cégem minőségét ezek MINDEGYIKE együttesen határozza meg. Azaz hiába vagy egy nagyon korrekt cégvezető, aki mindig tartja a határidőket, ha az alvállalkozód a határidőket javaslatként kezeli és azokat vagy betartja, vagy nem.  Hiába akarsz komoly céget építeni, ahol minden stabil, ha a céged könyvelőjének legnagyobb erőssége, hogy olcsó, és nem kérdez tőled semmit. A céged pontosan akkorára lesz képes nőni, amit képes vagy kezelni. A céged minősége pedig pontosan meg fog egyezni a cégedet körbevevő személyek, cégek, eszközök, szabályozások átlagával. Mit tegyél, ha fejlődni szeretnél?
 
HOGYAN LEGYEN GAZDAGABB?
 
Van egy fickó az USA-ban, aki felküzdötte magát a világ leggazdagabbjainak a sorába, a milliárdosok közé. Természetesen dollárról beszélek, nem forintról! A Forbes Magazin négyszázas listáján ő a háromszázhatvanötödik. Bob Duggan-nek hívják.
 
LE IS VEZETHET ÚT, ÉS FEL IS VEZETHET ÚT!

„Senior tehetséggondozás”, azaz tehetségmenedzsment ötvenen túl...
 
ELEMEZZÜK A KONKURENSEKET
 
Veszély, vagy lehetőség a konkurencia? „A konkurenseim erősebbek nálam!” „Kíméletlen ez a verseny!” „Már megint megjelent egy új konkurencia!” – ilyen és ehhez hasonló kijelentéseket nap-mint nap hallunk a  cégek vezetőitől. Az állítás legtöbb esetben igaz, de a reakciót sokszor túlzónak tartjuk.
 
8+1 SZEMPONT HÍRLEVÉL RENDSZER VÁLASZTÁSHOZ
 
Az alábbi listát határozottan a teljesség igénye nélkül állítottam össze, de ha valaki nem járatos a témában, akkor így is nagy segítséget fog jelenteni neki.
 
A KOCKÁZATOS HÍRLEVÉL MARKETING
 
Direkt marketing anyagok küldése e-mailen keresztül? Van néhány fontos szabály, amivel nem árt tisztában lenni, ha el akarjuk kerülni a büntetést
 
KONTROLLING: ELSZÁMOLTATÁS VAGY TÁMOGATÁS? HOGYAN RAKJUK LE CÉGÜNKBEN A KONTROLLING RENDSZER ALAPJAIT?
 
A közelmúltban, egy kies novemberi hétvégén tartottam egy kurzust ‘stratégiai vezetői számvitel’ témakörben. A szóbanforgó egyetemen ez választható téma volt, és pozitív meglepetésként ért, hogy majdnem negyven hallgató döntött úgy, hogy velem tölti hétvégéjét. Első teendőként próbáltuk tisztázni, hogy mit is értünk a cím alatt.
 
HOGYAN OLVASSUNK FŐKÖNYVI KIVONATOT?
 
Vállalkozásunk sikeréhez nem elegendő az általunk végzett tevékenység "profi" szintű művelése, vagyis nem elég a saját szakterületünkön kiváló szakembernek lennünk, hanem nélkülözhetetlen, a pénzügyek menedzselése, ez pedig jórészt a számviteli nyilvántartásokon alapuló információkból tehető meg.  Írásunkba nem a legkifinomultabb számviteli precízséggel, de a szabályozás fő irányairól nem letérve, közérthető módon igyekszem a főkönyvi kivonat információ-tartalmát, jelentőségét ismertetni.
 
MIT ÉS HOGYAN LEHET LEVONNI A MUNKAVÁLLALÓ MUNKABÉRÉBŐL?
 
A munkáltató számára a munkabérből levonás kényszerként vagy lehetőségként jelenik meg. Jogszabály vagy végrehajtható határozat esetén nincs helye mérlegelésnek, a munkavállalói tartozáskor – ha egyébként a jog lehetővé teszi – a munkaadó dönt, „ráteszi-e a kezét” az esedékes bérre, vagy igénye érvényesítésre más eljárást alkalmaz. A bérből való levonás – ha már a kéznél tartunk – a legkézenfekvőbb megoldás.
 
AMIT AZ ÚJ KÖZBESZERZÉSI TÖRVÉNYRŐL TUDNI ÉRDEMES!  2. RÉSZ
 
Sorozatunk második részében az új közbeszerzési törvény változásai közül az eljárásban résztvevő szereplőkre, az ajánlatkérőkre, az ajánlatot adókra és az alvállalkozókra vonatkozó új szabályokat foglaljuk össze. 

Vissza az előző oldalra

Webáruház

Összes termék megtekintése

Vissza az előző oldalra