Profitálhatnak a hazai KKV-k a BÉT új programjából

Forrás: Noguchi

A környezeti-, társadalmi- és vállalatirányítási (ESG) szempontból jól teljesítő cégeket egyre inkább előnyben részesítik a megrendelők és a beruházók világszerte. A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) emiatt hamarosan új programot indít, amivel egyszerűen és költséghatékonyan készülhetnek fel a magyarországi kis- és középvállalkozások arra, hogy fenntarthatóan működjenek. Az EY módszertanán alapuló ESG-értékelési útmutató célja, hogy megerősítse a magyarországi vállalkozói szektor versenyképességét és a hitelfelvétel esélyeit is.

Az Európai Unió szándéka, hogy 2050-re klímasemlegesé váljon, aminek részeként 2030-ra 55 százalékkal csökkentené az üvegházhatású gázok kibocsátását. Ennek megfelelően az EU-ban fokozatosan szigorodik a szabályozói környezet, miközben teret nyernek a kedvezményes zöld finanszírozási lehetőségek. A források eléréséhez azonban komoly fenntarthatósági követelményeket kell teljesíteni, ami miatt megnövekedett az ESG minősítések szerepe.    

„Mind a beszállítói láncokban mind a hitelfolyósításnál egyre fontosabb a KKV-k számára, hogy megfeleljenek fenntarthatósági elvárásoknak. A megfelelési képesség kiépítése gyakran nem egyszerű folyamat. A BÉT bővíti a kis- és középvállalkozásokat támogató szolgáltatásait, s ezért egy olyan hatékony és kedvező feltételű ESG-értékelési koncepciót valósít meg, amivel segíti a nagy növekedési potenciállal rendelkező magyar cégek bővülését és fejlődését, akik így erősíthetik a globális beszállítói láncokban elfoglalt pozíciójukat és biztosíthatják stabil finanszírozásukat” – emelte ki Máté-Tóth István, a BÉT vezérigazgató-helyettese.   

A BÉT megbízásából az EY egy egyszerűsített folyamatot dolgoz ki, ami megkönnyíti a hazai kkv-k számára a minősítések elnyerését. „A módszertan kialakításánál kiemelt figyelmet kapnak a magyar piac jellemzői és a vállalkozások lehetőségei, a változó jogi környezet, valamint a nemzetközi jelentéstételi keretrendszerek. A programot úgy alkotjuk meg, hogy minden szervezet biztosítani tudja az értékeléshez szükséges adatmennyiséget. Az alacsony költségű megoldás kézzelfogható előnyöket kínál a cégek számára, és javítja esélyeiket, különösen a banki hitelek megszerzése során” – hangsúlyozta Lukács Ákos, az EY Klímaváltozással és Fenntarthatósági szolgáltatásokkal foglalkozó területének vezetője. 

A BÉT programjában az EY módszertanát 2023 elején egy pilot projekt keretében a gyakorlatban is tesztelik, majd a tapasztalatokat felhasználva véglegesítik a rendszert, és teszik az ESG értékelési útmutatót széles körben elérhetővé. Azok a magyarországi vállalatok, akik érdeklődnek a program iránt, a következő hírlevélben értesülhetnek majd a kiírás részleteiről: https://www.ey.com/hu_hu/forms-hu_hu/subscribe-to-our-newsletter


Vissza az előző oldalra

Webáruház

Összes termék megtekintése

Vissza az előző oldalra